image

Čo darovať

Aj Vás ide rozpučiť od smiechu, keď vidíte 130 kilového chlapa ako sa bojí čivavy? Milí moji, volá sa to Fóbia a je to mimoriadne nepríjemná spoločníčka. Niečo o tom viem. 17 rokov som denne prekonávala panický strach zo psov.
darček do záhradky
Prišla jar. Všetko sa zazelenalo, okolie našich domovov ožilo a mnohí sme dali darček aj svojej záhradke v podobe vyfintenej skalky s trpaslíkom. Ja mám takú "trpaslíkovskú" úchylku: každý rok si urobím radosť a svojej záhradke dám darček - trpaslíka alebo inú potvoru. Už to u nás vyzerá ako v rozprávkove.
"Boh vynašiel lásku a dal jej meno mama." Druhú májovú nedeľu oslavujeme Deň matiek. Je to deň, kedy je vhodná príležitosť vyjadriť svoju lásku mame, mamke, mamičke a obdarovať ju malým darčekom. 5 tipov na darček pre mamičku:
Čokoláda je univerzálnym darčekom, ktorým nič nepokazíte. Ponuku MiMi darčekov sme rozšírili o nové druhy čokolád. Malé, stredné, veľké. So srdiečkami aj univerzálnymi obalmi. Dokonca aj so slovenskou tematikou - keby ste chceli niekoho obdarovať s niečím vyložene slovenským (v nútri s belgickou kvalitou :)))
Vanilka je zo všetkých plodín najnáročnejšia na prácu. To z nej robí po šafráne druhé najdrahšie korenie sveta. Okrem použitia v gastronómii má aj veľa liečivých účinkov: - ukľudňuje nervy a bojuje proti únave, - povzbudzuje mozgovú činnosť, - má afrodiziakálne účinky, - povzbudzuje telo, pôsobí proti horúčke. Vanilka je jediná orchidea, ktorá teší nielen nádhernými kvetmi, ale aj aromatickými strukmi. Jediná orchidea, ktorá sa používa aj v gastronómii.
Pohánkový vankúšik s bylinkami. Nahriať a priložiť. Na plecia, na šiju, na kríže... To je pocit! Neskutočný. Nádhernýýýýýý :) Hrejivý, uvoľňujúci, liečivý. Slovami ťažko popísať...to treba zažiť! Alebo len tak položiť na hrudník a vdychovať vôňu byliniek. Zrazu ste na čerstvo pokosenej lúke, slniečko svieti a Vy zaspávate ako bábätko. Priedušky, pľúca, dutiny si len tak "rochnia".
Nie je to bonboniera pre svokru (=krabica kockového cukru). Aj keď čosi spoločné majú :) Cukrové srdiečka ako valentínsky darček - vlastnoručne vyrobený, jednoduchý, potrebné veci na výrobu sú v každej domácnosti. Vaša láska bude na Vás myslieť vždy, keď si cukrovým srdiečkom osladí čaj alebo kávu. Potrebujeme len cukor, potravinársku farbu, srdiečkovú vykrajovačku a polhodinu času.
valentínske srdiečka
Valentínske darčeky sú prevažne samé srdiečko. Ak potešia nielen oko, ale aj nos - je to ako bonus navyše :) 3 tipy na voňavý valentínsky darček z ponuky MiMi darčekov: 1. Levanduľový vankúšik v tvare srdca.
Pomaly sa blíži sviatok zamilovaných - Valentín. Chcete pre svojho miláčika darček na mieru? Vytvorený len a len pre neho? 3 tipy na originálny valentínsky darček: Vankúš na mieru s výšivkou
Ako to urobiť, aby darčeky boli aspoň v približne rovnakej cenovej relácii? Aby každý z rodiny dostal spravodlivo? Pripravte pre každého člena rodiny rovnaký darček a predsa pre každého osobný. 1. KOZMETIKA S OSOBNÝM VENOVANÍM
Darček, ktorý v sebe nesie odkaz pre obdarovaného. Nenápadne, v podobe citátu. Je to ako kinderko - dva v jednom :) Pre priateľa, priateľku, kamoša, kamošku:
Bylinkové vankúšiky
Bylinky pestovali všetky babičky. Varili z nich voňavé a zdravé čajíčky... Aj bylinky schované vo vankúšikoch podporujú zdravie. Stačí pomrviť medzi prstami a vdýchnuť. Múdro sa to volá aromaterapia - teda liečenie vôňou.
Chránená dielňa Dúha
Pred pár týždňami som mala telefonát. Pani na druhom konci sa mi predstavila ako pracovníčka chránenej dielne Dúha a ponúkla mi spoluprácu. Darčeky, ktoré vyrábajú klienti tohto centra boli na fotografiách zaujímavé, komunikácia príjemná. Po niekoľkých telefonátoch a mailoch som si povedala: Nič sa nedá robiť, potrebujem to vidieť na vlastné oči. Vybrali sme sa na návštevu do Vranova nad Topľou. A urobili sme dobre. To, čo sme videli, ma ohromilo a príjemne šokovalo.
  Blíži sa koniec školského roka. Premýšľate nad darčekom pre učiteľku? Čo by ste povedali na niečo výnimočné?
Promócie, maturity, koniec školského roka. Aký darček vybrať pre úspešného študenta, študentku pri tejto príležitosti?

Stránky