image

Kedy darovať

Promócie, maturity, koniec školského roka. Aký darček vybrať pre úspešného študenta, študentku pri tejto príležitosti?
Kde bolo tam bolo, bolo to na začiatku minulého storočia v Amerike. Dáma menom Sonora Louise Smart Dodd si povedala: "Keď môžu mať sviatok matky, mali by mať aj otcovia!"
Snežienky, tulipány, narcisy, ale hlavne - karafiát. To sú obrázky, ktoré sa mnohým vybavia v pamäti, keď sa povie MDŽ.
  ....za odmenu dostal ruku princeznej a pol kráľovstva. A bola veľká svadba.  Tri dni jedli, pili, hodovali. Potom spolu šťastne žili, až kým nepomreli...
Koniec júna - dobojované. Skončil ďalší školský rok. Posledných 10 mesiacov ste s učiteľkou, učiteľom, strávili takmer každý deň. Je čas rozlúčky. Možno len na dva mesiace, možno navždy.
Sú ľudia, ktorí majú (z neznámych príčin) každý deň dôvod na oslavu. Rozdávajú dary, darčeky, gratulácie, blahoželania, úsmevy na všetky strany. Áno, sú aj takí.
  Došli Vám nápady, peňazí tiež nie je nazvyš a sviatok za dverami? Ľahká pomoc. 2 tipy na vlastnoručne vyrobený originálny darček za pár chvíľ aj pár eur:
Druhú májovú nedeľu oslavujeme už aj na Slovensku sviatok určený mamám - Deň matiek. U nás má tento sviatok krátku tradíciu. Začal sa oslavovať až po roku 1989 a pomaly sa dostáva do povedomia Slovákov.