image

Zaujímavosti

Veľká noc - sviatky jari. Zvykneme popriať svojim známym veľa vody, a aj vodky, korbáčov i korbáčikov, fajnoty na stole, darčeky z prírody i peniažky do vrecka... a všeličo iné. Vinšovačky k Veľkej noci, ktoré môžete napísať, či ústne zapriať:
Objavila som skvelú stránku s úžasnými informáciami ZDARMA. Nedá mi nepodeliť sa s Vami.   Chcete si vyrobiť jedlú kyticu? Cukríkovú, čokoládovú, alebo hoci aj klobáskovú?
Vanilka je zo všetkých plodín najnáročnejšia na prácu. To z nej robí po šafráne druhé najdrahšie korenie sveta. Okrem použitia v gastronómii má aj veľa liečivých účinkov: - ukľudňuje nervy a bojuje proti únave, - povzbudzuje mozgovú činnosť, - má afrodiziakálne účinky, - povzbudzuje telo, pôsobí proti horúčke. Vanilka je jediná orchidea, ktorá teší nielen nádhernými kvetmi, ale aj aromatickými strukmi. Jediná orchidea, ktorá sa používa aj v gastronómii.
Pohánkový vankúšik s bylinkami. Nahriať a priložiť. Na plecia, na šiju, na kríže... To je pocit! Neskutočný. Nádhernýýýýýý :) Hrejivý, uvoľňujúci, liečivý. Slovami ťažko popísať...to treba zažiť! Alebo len tak položiť na hrudník a vdychovať vôňu byliniek. Zrazu ste na čerstvo pokosenej lúke, slniečko svieti a Vy zaspávate ako bábätko. Priedušky, pľúca, dutiny si len tak "rochnia".
Obrázky maľované sprejom.
Nie je to bonboniera pre svokru (=krabica kockového cukru). Aj keď čosi spoločné majú :) Cukrové srdiečka ako valentínsky darček - vlastnoručne vyrobený, jednoduchý, potrebné veci na výrobu sú v každej domácnosti. Vaša láska bude na Vás myslieť vždy, keď si cukrovým srdiečkom osladí čaj alebo kávu. Potrebujeme len cukor, potravinársku farbu, srdiečkovú vykrajovačku a polhodinu času.
Január   Pes Mačka 1. Robin Árty 2. Jantár Messalina 3. Jack Fúzik 4. Ťapka Packa 5. Gaston Morris 6. Liberty Gréta 7. Sam Harry 8. Lara Johnny 9. Rex Aneta 10. Amálka
Január 1. Slovák, Slováková 2. Kučera, Kučerová 3. Šimek, Šimeková 4. Bednár, Bednárová 5. Tóth, Toth, Tóthová, Tothová 6. Kráľ, Král, Kráľová, Králová 7. Kubík, Kubíková 8. Vaško, Vašková 9. Zachar, Zacharová 10. Bartko, Bartková 11. Chovan, Chovanová
Január 1. Nový rok 2. Alexandra, Karina 3. Daniela 4. Drahoslav 5. Andrea 6. Antónia 7. Bohuslava 8. Severín 9. Alexej 10. Dáša 11. Malvína 12. Ernest 13. Rastislav 14. Radovan
valentínske srdiečka
Valentínske darčeky sú prevažne samé srdiečko. Ak potešia nielen oko, ale aj nos - je to ako bonus navyše :) 3 tipy na voňavý valentínsky darček z ponuky MiMi darčekov: 1. Levanduľový vankúšik v tvare srdca.
40% Slovákov nakupuje vianočné darčeky na poslednú chvíľu. Dnes som si prečítala tento zaujímavý výsledok prieskumu. A potom som mrkla do kalendára. Ho ho hoooo. Pozor! Tohto roku to máme ešte komplikovanejšie. Štedrý deň je v pondelok. To znamená, že darčeky odoslané v pondelok 17.12. a v utorok 18.12. určite do Vianoc dorazia. Ale to je už budúci týždeň! Takže posledná chvíľa je už tu. A to ešte nie je ani polovica decembra.
Ako to urobiť, aby darčeky boli aspoň v približne rovnakej cenovej relácii? Aby každý z rodiny dostal spravodlivo? Pripravte pre každého člena rodiny rovnaký darček a predsa pre každého osobný. 1. KOZMETIKA S OSOBNÝM VENOVANÍM
Bylinkové vankúšiky
Bylinky pestovali všetky babičky. Varili z nich voňavé a zdravé čajíčky... Aj bylinky schované vo vankúšikoch podporujú zdravie. Stačí pomrviť medzi prstami a vdýchnuť. Múdro sa to volá aromaterapia - teda liečenie vôňou.
Chránená dielňa Dúha
Pred pár týždňami som mala telefonát. Pani na druhom konci sa mi predstavila ako pracovníčka chránenej dielne Dúha a ponúkla mi spoluprácu. Darčeky, ktoré vyrábajú klienti tohto centra boli na fotografiách zaujímavé, komunikácia príjemná. Po niekoľkých telefonátoch a mailoch som si povedala: Nič sa nedá robiť, potrebujem to vidieť na vlastné oči. Vybrali sme sa na návštevu do Vranova nad Topľou. A urobili sme dobre. To, čo sme videli, ma ohromilo a príjemne šokovalo.
Júl začína vtipne - hneď prvého máme Deň vtipov a vtipkovania. Medzi zaujímavými a významnými dňami sa nájdu aj také perly ako Medzinárodný deň bozkávania, Deň radosti, či Deň čokolády. Svoj sviatok majú workoholici, zahraniční Slováci i rodičia.

Stránky